Samling smykker (20)

Varenummer: 6424257
Vurdering: DKK < 1.000

Samling øreringe og ørestikker i sterlingsølv. Stemplet 925 samt mester. (9) Vejl. 1684kr. Fem forskellige ringe af sterlingsølv, bla oxideret og prydet med cubic zirkonia, stemplet 925 samt mester bla noa Ringstr. 51 til 59 Vejl 1770 kr. (5) Tre Marguerite vedhæng Ø 12 mm af sterlingsølv med hvid emalje hertil kæder af sterlingsølv med karabinlås L. 45 cm. Stemplet mester Christina samt 925 Vejl. 1647 kr. (3 sæt) Tre halskæder af forgyldt sterlingsølv med karabinlås. Prydet med perler og andre glassten. L. ca. 42 til 55 cm. Stemplet mester samt 925. (3) Vejl. 1550kr. Fra ophørt smykkeforretning.

Auktionen afsluttes:  22-08-2024 17:31:25