Gå til mobilt website
Log ind
Log ud
Bliv bruger
Min side
Hjælp
Dansk
English
Auktioner
Fast pris
Kategorier
Få en vurdering
Tilbage
Auktioner
Møbler
Lænestole
Følg denne vare
Følg ikke denne vare mere
Du er ikke logget ind
Log ind
Du følger nu denne vare
Varer jeg følger
Par lænestole, model 2207, dansk design af Børge Mogensen, fremstillet hos Fredericia Furniture (2)
Varenummer
:
3646347
Moms vare
Hammerslagspris
:
EUR
1.000
7.450
Vurdering
:
EUR
1.500
11.175
Par lænestole, model 2207, dansk design af Børge Mogensen, fremstillet hos Fredericia Furniture. Formgivet i 1972. Trærammekonstruktion med ben af massivt teaktræ, korpus og løstliggende puder med dunfyld og betræk af cognacfarvet læder. B. 69cm, H. 83cm, D. 83cm. Fremstår med lette aldersrelaterede brugsspor, læderet er patineret og med slitage på kanterne. (2)
11-12-2014 20:20:00
5
15
50
Alle
Kundenr.
Dato
Tid (CET)
Bud
290985
02-12-2014
16:41:45
EUR
1000