Louis Poulsen, lamper/væglamper, model nr. 33058 (3)

Varenummer: 4975368
Hammerslagspris: EUR 300
DKK 2.235
Vurdering: EUR 500
DKK 3.725

Louis Poulsen (1894-1967), lamper/væglamper, nr. 33058, Danmark 1960’erne. Konstruktion af metal, hvidlakeret udvendigt, rosafarvet indvendigt, med klæbeetiket indvendigt, en lyskilde hver, Ø på lampeskærmen 30 cm, fremstår med aldersrelaterede brugs- og slitagespor, delvist ridser. (3)
Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.
Auktionen afsluttes:  21-05-2018 20:00:00