Herrearmbåndsur fra Omega, model Seamaster 120M, ref. 2511.31.00
Hammerslagspris:
6.000
Vurdering:
8.000
Herrearmbåndsur fra Omega, model Seamaster 120M, ref.nr.: 2511.31.00 (196.1501), cal. 1538, serienr.: 57762219, i urkasse af stål med glat lynette, sølvfarvet skive med stregindeks, datoangivelse ved 3" position, optrækskrone med logo, safirglas, monteret med original stållænke med forgyldt Omega-logo, quartz urværk. Ø. 36 mm. Indvendig L. ca. 20 cm. Medfølges af generisk etui, et ekstra led samt japansk certifikat fra 2002. Fremstår med brugsspor. Uret gik på vurderingstidspunktet. Auktionshuset indestår ikke for funktionalitet og kender ikke servicehistorikken på uret.
04-04-2024 18:34:22
Kundenr. | Dato | Tid (CET) | Bud | |
2340700
04-04-2024
18:32:22
6000