Auguste Louis Mathurin Moreau (1834-1917). 'La Rencontre', skulptur af bronzepatineret metal, monteret på sokkel af marmorimiteret træ. Sign. Le F. Moreau. H. incl. sokkel 57 cm. Fremstår med aldersrelateret patina, sokkel med revne.
Varen afsluttes:
06-05-2023 08:24:00