Armbånd af forgyldt sterlingsølv med charms af guld

Varenummer: 6440547
Hammerslagspris: DKK 950
Vurdering: DKK 1.000

Panser armbånd af forgyldt sterlingsølv L. 19 cm (justerbar) hertil en charm af 8 kt guld, to charms af 14 kt guld & en af 18 kt guld, i form af bla hest, delfin og hund. (Samlet guldvægt 2,1 gram) Stemplet 925, 333, 585 & 750 samt mester Vejl 1810 kr. (5) Fra ophørt smykkeforretning. Gør et kup ved at byde på auktioner fra konkursboer mm.. Se og byd på alle konkursauktionerne her
Auktionen afsluttes:  07-09-2024 20:10:03