Kvalitetsauktion 279

Indleveringer søges til Kvalitetsauktion torsdag d. 25. januar 2018

Til næste kvalitetsauktion søges bedre antikviteter, moderne møbler og design, kunst mv. Har du særlige genstande du overvejer at sælge, giver vi gerne en uforpligtende vurdering.

Kontakt os for nærmere aftale. Send også gerne fotos eller kom og besøg os i Auktionshuset.

Ole Steen Christensen, tlf: 40 149 149, mail@auktionshuset.com
Birgitte de Roepstorff, tlf: 2445 8517, bdr@auktionshuset.com

Husk også vores ugentlige netauktioner - indlevering og eftersyn alle hverdage.

På gensyn i Auktionshuset

Frits Henningsen: Sofa med krydsbensstel model 4118.
Hammerslag 46.000 kr

Rokoko kommode af guldstafferet nøddetræ, ca. 1750.
Hammerslag 12.000 kr

Walasse Ting. Akryl på lærred, 102 x 132,5 cm. Green Mountain Side - Nobody See to much Orchids - Overgrow - Overflow - Overhand & Overhang. Overjoy - Overlie - Overgay. Sign. ting 70
Hammerslag 400.000 kr

Axel Poulsen (1887-1972): "Diana".
Skulptur af patineret bronze.
Hammerslag 34.000 kr

Michael Ancher: Portræt af John Brøndum. Olie på lærred. Usigneret. 38,5 x 30 cm
Hammerslag 36.000 kr

AUKTIONSHUSET A/S • Ved Klædebo 17 • DK-2970 Hørsholm • Telefon +45 4576 7080
Copyright © 2015, 2016, 2017 AUKTIONSHUSET. Alle rettigheder reserveret.